2015 m. balandžio 22 d., trečiadienis

Fidžinai

Kaip jau buvau minėjęs savo įraše apie korėjietiškas morkytes, visi vilniečiai tikrai žino kas yra fidžinai. Kiek žinau, kitame Lietuvos gale - Klaipėdoje jie tikrai nelabai girdėti ir nepopuliarūs.
Geros kokybės fidžinas su korėjietiškomis morkomis tai tikrai puikus greitas maistas. Rekomenduoju visiems kamuojamiems nostalgijos apie greitus pietus prie kioskelio ar tiesiog automobilyje :)


Reikia:

įdarui:
500 gr. mėsos faršo
2 didelių svogūnų
druskos bei pipirų
šalto vandens tiek, kad faršas taptų minkštas ir konsistencija panašus į manų košę.

tešlai:
400 gr. miltų
šaukštelis druskos
valgomasis šaukštas aliejaus
170 ml. šalto vandens

Mėsos faršą sumaišome su maltais svogūnais bei paskaniname druska ir pipirais. Mažomis porcijomis pilame šaltą vandenį ir maišome kol faršas pasidarys minkštas lyg košė. Uždengiame dangčiu ir padedame į šaldytuvą valandėlei "pailsėti".

Miltus persijojame, sumaišome kartu su druska. Padarome duobutę viduryje, supilame aliejų, vandenį ir gerai išminkome. Pagal poreikį įpilame vandens jei tešla per kieta. Ji turi gautis tampri, kietoka bet ne sausa. Uždengiame plėvele ar dangčiu ir paliekame pastovėti geroms 20-čiai minučių. Praėjus šiam laikui tešlą dar kartą gerai išminkome ir paliekame pastovėti dar 20-čiai minučių.

Pastovėjusią tešlą padaliname į 4 dalis ir kiekvieną iš šių dalių padaliname dar į dvi dalis. Viena turėtų būti šiek tiek didesnė už kitą, kadangi didesnioji bus pagrindas, o viršutinė "dangtelis"

Labiausiai tiktų formos kaip mažiems pyragams, ar quiche'ams. Didesniuosius tešlos gabalėlius iškočiojame taip kad dengtų visą formos dugną ir kraštelius. Dedame juos į sviestu išteptas ir miltais pabarstytas formeles, pripildome faršu. Kraštelius vos vos patepame vandeniu ir dedame dangtelį. Kraštus gerai užvyniojame bei dangtelį subadome šakute. Jei to nepadarysime, tešla dėl viduje susikaupusių garų sprogs ir visas skanus sultinys ištekės lauk.

Kepame iki 200 laipsnių iš anksto įkaitintoje orkaitėje apie 20-25 minutes. Ištraukus iš orkaitės viršų patepame su sviesto gabalėliu, uždengiame rankšluosčiu ir palaukiame apie 10-15 minučių. 

Idealiausia būtų patiekti su korėjietiškomis morkomis ar kitomis mėgstamomis daržovėmis. Truputis aštrumo čia tikrai nepamaišys!

Skanaus!   

1 komentaras:

  1. Kaip man reikia naujos orkaitės, kad galėčiau tokius gardumynus išsikepti. Anksčiau dažnai palepindavau save tokiais kepiniais.

    AtsakytiPanaikinti