2014 m. spalio 19 d., sekmadienis

Butterbaked

Pačioje Trondheimo širdyje, Erling Skakkes gatvėje jau daugybe metų egzistuoja mažutė (tikra ta žodžio prasme, ten tik 2 staliukai) vegetariška kavinukė pavadinimu Persilleriet. Joje sukasi danas Per Viderup bei Richad Nystad su komanda. Taip pat jie rengia kursus, tiekia maistą vakarėliams ir pobūviams, dalyvauja įvairiuose festivaliuose su savo nuostabiu vegetarišku maistu. Daržovės kiek tik įmanoma vietinės kilmės ir ekologiškos. Su jais kartais tenka pabendrauti darbo reikalais, taigi sužinojęs, kad neperseniausiai jie išleido savo gaminamų patiekalų knygą, užsisakiau vieną. Su autografu, aišku.. Knyga vadinasi ''Mer kål * Mindre jål'', kas lietuviškai reikštų - Daugiau kopūstų, Mažiau kvailysčių.


Juos aplankyti galima čia - merkal.no
O štai čia kavinukės svetainė - Persilleriet. Gyvenantiems ar besilankantiems Trondheime ir mėgstantiems daržoves rekomenduoju juos aplankyti!
Šio patiekalo pagrindis ingredientas - didelės baltos pupos, taip vadinamos butter beans. Galima patiekti kaip garnyrą prie kitų patiekalų, galima užpildyti priešpiečių dėžutę, galima juo įdaryti totillos blyną ar uždėti ant paskrudintos duonos riekės.


Reikia:
0,5 l virtų baltųjų pupų (gerai tinka konservuotos)
1 skardinė kapotų pomidorų
1 svogūnas, sukapotas
2 morkos, supjaustytos mažais kubeliais
3 labai plonų citrinos griežinėlių (sekantį kartą naudosiu tik vieną, nes rūgšties pakanka nuo pomidorų)
1 a.š. čiobrelio
5 lauro lapelių
50 ml gero alyvuogių aliejaus
druskos bei pipirų
truputį cukraus (galima pakeisti medumi, agavu sirupu ar bet kokiu kitu saldikliu)

Visus ingredientus sumaišome formoje ir šauname į orkaitę įkaitintą iki 180 laipsnių. Kepame apie 40 minučių. Kitą kartą gamindamas, prieš sudedant viską į formą, keptuvėje apkepinsiu morką su svogūnu. Pastebėjau, kad per 40 minučių orkaitėje jie nespėja iškepti...
Paįvairinimui galite įdėti alyvuogių, kaparėlių ir česnakų.
Skanaus!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą