Mumiai troliai ir Sarkanniemi parkas 1 dalis

2013 metų vasarą, pakeliui į Lietuvą, nusprendėme "prasukti" pro Švediją bei Suomiją ir aplankyti Mumius trolius jų tėvynėje (Suomijoje). Suomių rašytojos Tove Jansson personažų namai yra Kailo saloje, visai šalia Naantali senamiesčio. Naantali miestukas yra vos 14 kilometrų nuo Turku miesto, į kurį beje, skrenda lėktuvai ir iš Lietuvos.
Mūsų kelionė ėjo iš vidurio Norvegijos link Stockholm, tada su visa mašina įvažiavom į keltą, kuris per naktį mus nukėlė į Turkų keltų terminalą nuo kurio iki Naantali vos keli kilometrai. Keltu nelikome labai sužavėti, jis gerokai aptrintas, pilnas girtutėlių švedų ir suomių, kurie per naktis traukia dainas ir neleidžia miegoti :) Taigi vos spėję papusryčiauti patraukėme į Mumių pasaulį.
Nuo centro iki salos galima nuvažiuoti traukinuku, o nuo parkingo, kuris beje kainuoja 8 eurus už dieną, važiuoja specialus autobusas, kurio kaina jau įskaičiuota į parkavimosi eurus :)
Beje vienos dienos bilietas į parką kainuoja 26 eurus tiek suaugusiam, tiek vaikui nuo 2 metų.
Štai čia traukinukas, kuris veža beveik iki pat tilto į Mumių salą.


O čia suomiškas "Mumilendo" pavadinimas


Tik įėjus, vos už 5 eurus galima "gauti" piešinį tiesiai ant veido :)


Ir aišku žymusis keturių aukštų Mumių namas į kurį, aišku galima įeiti, bei pagyventi Mumių gyvenimą


Štai ir Muminuko tėčio profilis. Jam labai patinka jūra, audros ir geri nuotykiai. Mumis tėtis yra labai geras istorijų pasakotojas, dažniausiai pasakojantis apie savo vaikystę vaikų namuose arba apie savo išdaigas mokykloje. Nieko keisto, kad Muminuko tėtis rašo savo memuarus, laukiam nesulaukiam, kol knyga bus parengta.


Aišku, kelias buvo tiesus į Mumių namą. Teko užlipti į visus 4 aukštus nuodugniai apžiūrint kiekvieną detalę ir išbandant kiekvieną fotelį, lovą ar suolą. (Tą beje, ten galima visai legaliai daryti)

Muminuko kambarys ketvirtame aukšteMuminuko mamos provizija :)


Būtina pasimatuoti Muminuko tėčio skrybėlę


Ir aplankyti biologą Hemulį, bei jo drugelių kolekciją. Iki pasaulinio pripažinimo jam trūksta tik 3 egzempliorių.

3Toliau takelis veda link ežero ir Tuutikės namelio. Beje, visur pakeliui stovi štai tokios knygos, kuriose galima paskaitinėti įdomių istorijų apie Mumius trolius


O čia Tuutikės namelis

 ir jo vidusVisai šalia namelio iš vandens kyšo drakonas Edward'as - antras pagal dydį gyvūnas pasaulyje, pirmasis yra jo brolis :) Jis gyvena vandenyje, nors retkarčiais išlipa ir į krantą. Beje, jei ir užlipa ant mažesnių padarėlių, tai tik iš neatsargumo.


O štai ir pati Tuutikė mokina pinti iš virvučių. Ji yra Mumių šeimos draugė, kuri visas žiemas leidžia savo namelyje/pirtelėje ant vandens kartu se šešiais nematomais kirstukais. Tuutikė yra itin rami persona, kuriai patinka žiema ir žvejyba.


Tęsiame pasivaikščiojimą toliau ir pamatome labai įdomių pastatų bei personažų, kurių net lietuviško pavadinimo nežinau...
Yra daug vietų vaikams pažaisti ar pailsėti...


Labai smagu pasisupti Muminuko tėčio hamake


Ragana, kuri yra nors ir neitin simpatiškos išvaizdos, bei pasakoja baisias istorijas iš tikro yra nelabai pavojinga , sena moteris. Ji nepasitiki geraisiais Mumiais troliais, bei geriau laiką leidžia savo trobelėje, voratinklių ir gyvačių apsuptyje. Ragana gyvena su savo dukterėčia Alicija, kuri draugauja su Mumiais ir stropiai mokosi, kad pratęstų savo tetulės Raganos darbą.Freken Snork - geriausia Muminuko bei mažosios Miu draugė, kurią domina viskas kas gražu. Kai tik ji nežiūri į veidrodį ir nesvajoja apie pasakų princą, ji visada pasiruošusi kokiems nors drąsiems nuotykiams :)


Snusmumrikas, keliautojas ir truputį filosofas, leidžia vasaras Mumių slėnyje žvejodamas, pasakodamas įdomias istorijas ir kepdamas žuvį ant laužo. Kai Mumiai troliai užmiega žiemos miegu, Snusmumrikas traukia į pietus, ten kur šilčiau.


Snifas - visko bijantis padaras. Labiausiai bijo vandens, todėl geriau jo nekviesti į Mumių pirtelę. Kai tik visi draugai išsiruošia keliauti, Snifas greitai pavargsta ir ima viskuo skųstis. Labiausai jam patinka svajoti apie kalną brangakmenių ir nesuskaičiuojamus turtus.


Poniai Filifjonkai nepatinka Mumių "atsipalaidavusio" gyvenimo stilius, ji mieliau pripažįsta griežtą discipliną, kurią taiko ir savo trims vaikams. Žaidimai yra nepageidaujami, o knygų skaitymas - pagirtinas. Ji visada rengiasi raudonai bei itin mėgsta švarą,  o tai reiškia, kad ji nuolat tvarkosi. Tai gali būti ypač varginantis darbas, nes kai kurie asmenys yra itin netvarkingi iš prigimties...


Visa dieną vyksta įvairūs vaidinimai ir pramogos, truputį gaila, kad viskas suomių kalba, bet pažiūrėti tikrai įdomu.Išalkus galima užkrimsti įvairaus greito maisto, pradedant ledais, baigiant hamburgeriais bei bulvytėmis. Taipogi yra ir Muminuko mamos virtuvė su "švedišku stalu", kurio kaina asmeniui - 15,50 euro, vaikui 6,50 euro. Valgių pasirinkimas tikrai nemažas - dešrelės, makaronai, salotos, mėsos kukuliai, falafel'iai bei bulvių košė ir wok makaronai.
Už štai tokią  mažosios Miu bulvyčių porciją teks palikti apie 6 eurus


Štai ir viskas iš Mumių trolių slėnio. Aplankyti šią salą, bent jau vieną kartą, tikrai verta. Šie personažai, kurių yra gerokai daugiau nei aš aprašiau, tikrai labai teigiami ir tinka vaikams nuo 2 metų, tiesa vyresniems nei 6-7-erių turbūt bus nelabai įdomu.
Štai čia nuoroda į jų puslapį anglų kalba Muumimaailma
Galiu teigti, kad po šio apsilankymo mūsų vaikų susidomėjimas Mumiais išaugo bent keletą kartų. Žinant, kad prieš tai apie juos žinojo tikrai nedaug, dabar turi beveik visus kompaktus, turi žaislinį Mumių namą, visas knygutes, bei prieš Kalėdas atidarinėjo Mumių trolių advento kalendorių. Taipogi pagalvių užvalkalus, puodelius, stalo įrankius ir rankšluoščius. :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą